Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

No to mój wysłużony intercom (Interphone F4MC) "padł". W sensie niby działa ale zrobiło się centymetrowe pęknięcie w gumowej obudowie którędy dostaje się woda. A jak się do niego dostanie to nie działa aż do porządnego wysuszenia. Więc teoretycznie padł (tak sobie wmawiam żeby kupić coś nowego :) ).
No i tu się zaczynają schody. ;) Serce mówi "Cardo Packtalk Edge". Rozum na to: "chyba cię popie**liło" :lol: (no chyba że @Centrino i @Antyks zrobią mega promocję i Edga w cenie Bolda sprzedadzą :twisted: ).

A tak serio. Chętnie bym wziął N-Coma B902R dedykowanego do kasku Nolana (N70-2X). Nic nie odstaje, wszystko ładnie schowane wewnątrz, zrobiony na bebechach Seny. Ale kto wie ile pojeżdżę jeszcze w tym kasku a przy wymianie albo trzeba będzie pozostać przy Nolanie (i to takim do którego podejdzie ten interkom) albo znów kupować nowy. Plus tego wyboru jest jeszcze taki że cenę mogę mieć poniżej tysiąca PLN za taki.

Drugi wybór to Cardo Packtalk Bold. Ale to straszna "cegła" odstająca od kasku. Już ten mój obecny Interphone nieźle stawiał opory i szumiał wiatr od niego. Cena też jeszcze znośna. Dużo osób używa Cardo więc z parowaniem też było by łatwiej. Do tego DMC, głośniki JBL.

Wyjściem z problemu opcji drugiej jest Cardo Packtalk Slim. Ale ceny zaczynają się robić nieciekawie wysokie.

Patrzyłem jeszcze na nowe Interphony - Avant i U-Com (np 16). Ale w obu przypadkach odrzuciły mnie kable (dodatkowo w u-comie o ile jednostka sterująca jest cienka to na tył kasku dodatkowo przyklejana jest bateria a w związku z tym zwisają dodatkowe kabelki). I jakoś mi się to nie widzi.

A przy kabelkach będąc. Obecny kask ma wyprowadzenie otworów na mikrofon po prawej stronie. Wszystkie uniwersalne interkomy mikrofony mają montowane znów po lewej stronie (bliżej jednostki sterującej). Kable niestety nie są tak długie aby poprowadzić mikrofon dookoła kasku. W obecnym Interphonie to był zwykły kabelek audio więc udało się go przedłużyć metodą "chałupniczą". Nie wiem jak to wygląda w innych nowszych interkomach. A nie wiem jak to będzie jak w obecnym kasku Nolana upchałbym pałąk mikrofony po lewej gdzie jest cały mechanizm opuszczania blendy (który już mi ciężko chodzi, a jak docisnę jeszcze pałąkiem mikrofonu może przestać działać w ogóle).

No i z takim problemami żyję od 2 dni, czytam internety i jestem jeszcze głupszy :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

Jak ja 2 lata temu szukałem interkomu, to wyczytałem, że Cardo Slim ma słabe zasięgi (bo antena).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

@PiotrEm o widzisz. tego nie doczytałem nigdzie :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: slash »

Ja wcześniej miałem bolda - faktycznie cegła. Teraz latam na cardo edge i tam do niczego się nie mogę doczepić. Jeśli chcesz, tam jest też opcja neo, w której płacisz tylko jak korzystasz z jakichś funkcji.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

@slash Wersja na abonament to Custom. Neo to w sumie Edge tyle że z innym mocowaniem (klasycznym a nie na magnes), krótszą gwarancją i nie możesz go ładować podczas używania tak jak to możesz zrobić w wersji Edge. I tyle różnic które kosztują ok 200 zł więcej (Neo do Edge). :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

prostyelektryk
A1
Posty: 58
Rejestracja: 18 kwie 2023, 11:20

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: prostyelektryk »

Używam packtalk slim i nie zauważyłem problemów z zasięgiem.
Radio faktycznie nie gra czysto ale nigdy nie słucham.
DMC jest świetne, inna jakość w porównaniu z zwykłym interkomem.



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4511
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Centrino »

@gorghu zaraz ci wyślę ofertę na PW
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

@Centrino - miałem się odezwać gdzieś wieczorkiem właśnie i podpytać jak to u was na sklepie by wyglądało :)
Z góry dzięki za informacje :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4511
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Centrino »

Co do wersji slim to nie słyszałem o mniejszym zasięgu, za to z okazji jego slimowatości jest mniejsza bateria co zmniejsza dość znacznie czas jego działania - zasłyszane nie do końca potwierdzone.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Trzymam kciuki za Cardo :) - w końcu będziemy mogli pogadać :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Dziadek3H2M »

Grunt to pozytywne myślenie :lol:


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

prostyelektryk
A1
Posty: 58
Rejestracja: 18 kwie 2023, 11:20

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: prostyelektryk »

Cardo Slim vs Cardo bold - bateria trzyma jakieś 10% krócej. Wyjeżdżając rano, po południu/wieczorem zaczyna blukać, że niski poziom. Bold wytrzymuje jakąś godzinę dłużej. Może to wynikać z wieku i ilości cykli ładowania samych urządzeń.
Oba można ładować w trakcie jazdy np. z powerbanku.
Packtalk slim i bold mają micro-usb.
Packtalk edge ma USB-C
Packtalk bold nie jest już wymieniany w materiałach Cardo, Slim wciąż tak. Może, choć nie musi, to oznaczać dłuższe wsparcie i aktualizacje.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

crimson pisze:
05 maja 2023, 14:44
Trzymam kciuki za Cardo :) - w końcu będziemy mogli pogadać :)
ty jak sie sparujesz z hondą to już z nikim nie możesz gadać :lol:

@prostyelektryk dzięki za porównanie. Faktycznie z boldem wychodzi tak jakby sprzedawane było już tylko to co zalega na magazynach. Slim jeszcze widnieje na oficjalnych stronach Cardo.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

takie pytanie techniczne o Cardo.
Z tego co widzę to mikrofon montowany jest po tej samej stronie co centralka sterująca. Czy kablel jest wystarczająco długi aby mikrofon dało się zamontować po drugiej stronie kasku?
Dlaczego pytam. Obecny kask (Nolan N70-2X) ma otwór wyprowadzający pałąk mikrofonu po prawej stronie. A interkom montujemy raczej po lewej stronie kasku. A z tej lewej strony jest mechanizm opuszczania blendy. Pracuje mi on już dość ciężko i muszę go poprawić ale boję się że jakbym tam dołożył pałąk to linkę od blendy zbyt mocno docisnę. Oprócz tego z tej lewej strony nie ma otworu na wyprowadzanie pałąka i musiałbym kombinować z wyprowadzeniem go między skorupą a gąbkami.
Może jest jakiś kabelek przedłużający?
Ktoś coś może podpowiedzieć, bo przed ostatecznym wyborem interkomu wolę dopytać żeby nagle nie zostać z problemem przy montażu ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: rasik »

@gorghu mam N-Com B902R
włączenie spoko

czasami jak kask się nie rusza to się zestaw odłącza (dobre bo jak się nie rusza tzn. że rider nie jedzie ;) )

Włączenie radia ok ale jak juz wyłączam to często odpalam Spotify bo radio to 2xON a Music play 1xON

Nie ogarnąłem jeszcze jak w rękawicach wywołać 1 z 3 numerów alarmowych które można zapisać w zestawie.

Dodatkowo zmiana zaprogramowanych stacji radiowych to jakaś porażka (przynajmniej dla mnie) bo zawsze nacisnę za długo lub za krótko i albo mi próbuje zapisać nowa stację albo skanuje do następnej.

Odbiór radia w mieście gorszy bo z większym szumem niż było to w chińskim T-com.

To tak na szybko.





Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: lukas76 »

A co z tą aplikacją co moglo wielu uytkownikow rozmawiać, kiedyś o tym tu było. Wtedy odpadał problem różnych interkomow i ilości oraz parowania


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

Z aplikacją jest ten problem że musisz mieć zasięg w telefonie. W górach jest z tym różnie. A i za granicą nie każdy dysponuje roamingiem dla transmisji danych.

@rasik - dzięki. ale skłaniam się jednak ku uniwersalnemu interkomowi. W obecnym kasku jeżdżę 3 rok. Pojeżdżę może drugie tyle. Potem nie wiem co będzie, ale mając n-coma musiałbym pozostać przy Nolanie (i to takim do którego on podejdzie). Obecny intrekom Interphone miałem 8 lat na dwóch różnych kaskach. Dlatego ta opcja uniwersalnego bardziej za mną obecnie przemawia.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: lukas76 »

@Centrino weź wyślij mi ofertę tego cardo, podwójny. W sumie korzystam z tego chińskiego i nie narzekam ale coraz wiecej ludzi uzywa cardo, więc w konferencji można pogadać


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Odnośnie mikrofonu Cardo, mam taki pałąk, bo swoim kasku używam tego wklejanego. Rzucę okiem, to dam Ci znać.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 688
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: raduch85 »

gorghu pisze:takie pytanie techniczne o Cardo.
Z tego co widzę to mikrofon montowany jest po tej samej stronie co centralka sterująca. Czy kablel jest wystarczająco długi aby mikrofon dało się zamontować po drugiej stronie kasku?
Dlaczego pytam. Obecny kask (Nolan N70-2X) ma otwór wyprowadzający pałąk mikrofonu po prawej stronie. A interkom montujemy raczej po lewej stronie kasku. A z tej lewej strony jest mechanizm opuszczania blendy. Pracuje mi on już dość ciężko i muszę go poprawić ale boję się że jakbym tam dołożył pałąk to linkę od blendy zbyt mocno docisnę. Oprócz tego z tej lewej strony nie ma otworu na wyprowadzanie pałąka i musiałbym kombinować z wyprowadzeniem go między skorupą a gąbkami.
Może jest jakiś kabelek przedłużający?
Ktoś coś może podpowiedzieć, bo przed ostatecznym wyborem interkomu wolę dopytać żeby nagle nie zostać z problemem przy montażu ;)
Nie wystarczy ci kabla z pałąka do zamontowania go rąk jak chce nolan. Mam cardo edge i musiałem zami towar pałąk po lewej. Mogę podesłać foty jak to wyszło. Ale bez "tapeciaka" się nie obeszło. Mam ten sam kask co ty.

Wysłane z mojego SM-M526BR przy użyciu Tapatalka



Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”