Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A2
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Post autor: DL_naked_bike »

Coś takiego wpadło do salonu na warszawskim Żeraniu https://www.kawasaki.pl/pl/products/Su ... l1QCw1cCVA
Obrazek
Widziałem, że montowali tablice więc chyba będzie na jazdy próbne :?:
Kawasaki chwali się, że to pierwszy na świecie masowo produkowany motocykl hybrydowy. Motocykl posiada start stop, aktywowany e-boost, tryb WALK (z możliwością cofania) oraz 6-biegową zautomatyzowaną skrzynię biegów. Sam silnik spalinowy (2-cylindrowy) ma pojemność 451cc o mocy 59 KM i pracuje równolegle z 12 konnym silnikiem trakcyjnym. Spalanie na poziomie poniżej 4l/100km wiec bez rewelacji. Ciekawe jak to wszystko będzie działać oraz czy pozwoli bezproblemowo delektować się jazdą - czas pokaże czy się przyjmie i czy będzie krokiem milowym w kierunku elektromobilności motocykli, gdyż te dotychczasowe elektryczne wynalazki jakoś osobiście mnie nie przekonują. Lepszy dźwięk 2cyl. niż żaden ;)
Załączniki
C38589B0-73F7-459E-9FF2-A68DCAA5D512.png
C38589B0-73F7-459E-9FF2-A68DCAA5D512.png (290.52 KiB) Przejrzano 668 razy


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1644
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Post autor: prebenny »

Mnie by kusił Versys w wersji hybrydowej o ile miałby silnik 650 a nie 450... No i pewnie cena będzie zabijać także podejrzewam, że na razie to to niestety będzie ciekawostka aniżeli faktyczna alternatywa.


null

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A2
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Post autor: DL_naked_bike »

Polski oddział kawasaki wycenił powyższą ninja na kwotę 66,100 zł wiec tanio nie jest :(


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1644
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Post autor: prebenny »

To versys pewnie będzie pewnie ponad 70 także trochę nie widzę żeby stał się czymkolwiek ponad ciekawostką.


null

addamlca
A
Posty: 419
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Post autor: addamlca »

Coz do aut hybrydowych cwierc wieku tez podchodzono jak do ciekawostki...czas pokaze.
www.youtube.com/watch?v=FfsOuOD2QH8


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1644
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawasaki Ninja 7 Hybrid - ni pies, ni wydra

Post autor: prebenny »

Nie powiem, że mnie nie ciekawi ten motocykl ale na początku po prostu cena będzie zaporowa jak na to co sobą oferuje.
Silnik 450cc za 70k to jednak dużo. Nawet jeżeli ma osiągi 650cc to DLa czy Versysa 650 kupisz za 40-45k.


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”