Ogłoszenie duszpasterskie

Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.

Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych


*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo :)

Odnowienie kufra centralnego

Wszystko to co my wiemy, a manuale nie podają :)
Gerth
A1
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:19

Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Gerth »

Witam :) pozasezonowe dopieszczanie motocykla czas zacząć. Czy ktoś kiedyś próbował odnowić porysowany kufer? Potrzebuje coś zrobić z kufrem bo wygląda paskudnie. Oklejać , malować , szpachlować? Może ktoś coś poradzić? :D



Awatar użytkownika
JacekB
A2
Posty: 292
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: JacekB »

Ja swój stary kufer (plastyk) siekłem sprayem strukturalnym do zderzaków samochodowych.Fotek niestety nie mam,ponieważ samego kufra też już niema :D


Motocykl jest jak Media Markt,Nie dla idiotów!
DL650 K4

Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: stasiek »

jak chcesz mogę Ci walnac hydrografike na niego ale wpierw trzebaby było uzupełnić ubytki :)
Jacka pomysł tez jest zajebiaszczy



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2238
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Antyks »

Ooo mamy tu specjalistę od hydrografiki :)



Awatar użytkownika
Michko
A1
Posty: 32
Rejestracja: 30 wrz 2016, 08:52

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Michko »

Stasiek, daj próbkę Twoich umiejętności. Jakieś zdjęcie czy cuś...



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 5108
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Centrino »

Lakier strukturalny do dobry pomysł na odnowienie kufra. Ale ubytki mimo wszystko trzeba uzupełnić.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Gerth
A1
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:19

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Gerth »

Lakier strukturalny zakupiony . z chęcią zobaczyłbym jak wyglądają " próbki" hydrografiki ;)



Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: stasiek »

nie no nie specjalista ale powoli coraz lepiej mi to idzie :)
Tutaj po przetestowaniu (zmarnowaniu) kilu arkuszy wkońcu wyszedł mi w miare zadowalający efekt
osłona tłumika w carbonie
Zeby nie było aż tak kolorowo macnąłem przy rozciąganiu folii wilgotna rękawiczka strone doklejana do powierzchni i stąd pojawiły sie prawdopodobnie kropki. Dodatkowo na orginalnym lakierze osłony hydro spływała i konieczne było jej przytarcie i połozenie podkładu i dopiero po tym efekt sie utrzymał.
Efekt mi jednak wystarczyłi zrobiłem już klar na to. Czeka juz założenie na motka i przytarcie papierem wodnym i polerka
hydro



Awatar użytkownika
JacekB
A2
Posty: 292
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: JacekB »

Nie mogę otworzyć linku wyskakuje mi :Błąd 404,też tak macie czy tylko u mnie kicha?


Motocykl jest jak Media Markt,Nie dla idiotów!
DL650 K4

Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: stasiek »

a ten?
wklejam bezposrednio
https://goo.gl/photos/C8Fjk3Cww2TiZQUJ8



Awatar użytkownika
JacekB
A2
Posty: 292
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: JacekB »

teraz OK
Ładnie wyszło :)


Motocykl jest jak Media Markt,Nie dla idiotów!
DL650 K4

Awatar użytkownika
Michko
A1
Posty: 32
Rejestracja: 30 wrz 2016, 08:52

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Michko »

Stasiek, teraz pięknie widać. Rzeczywiście, efekt niezły



Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Trevor »

Stasiu a te plamki widoczne na zdjęciach w pierwszym rzędzie to co to jest jakieś pęcherzyki czy cóś?


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006 oraz DL 650 2011

Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: stasiek »

Trevor pisze:Stasiu a te plamki widoczne na zdjęciach w pierwszym rzędzie to co to jest jakieś pęcherzyki czy cóś?
To były pęcherzyki - prawdopodobnie wilgoć z rękawiczki (wcześniej poprawiałem ułożenie folli i zamoczyłe) skapnęła na folie i przy nakładaniu to zostało od wewnątrz i pykło. Postanowiłem że juz tego nie ruszam bo - dodaj to orginalności (mozna uznać za lenistwo) - jest jescze jedno miejsce skazy ale też mi pasuje z tej samej zasady.
Po założeniu na motka jednak nie będę polerował i chyba następnym razem pójde w matowy klar bo błyszczy się jak psu jajca
https://goo.gl/photos/fipVKZGdnRzuiGmH6



Raptor
A
Posty: 322
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Raptor »

Gerth pisze:Witam :) pozasezonowe dopieszczanie motocykla czas zacząć. Czy ktoś kiedyś próbował odnowić porysowany kufer? ... :D
Jak mocno , jaki kufer, foto?


DL650 AK8

Gerth
A1
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:19

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Gerth »

W sumie powiedziałbym że obrysowany jest trochę, głównie przy listwie przy zamku, kufer centralny suzuki. Czekam na chwilę wolnego i wrzucę zdjęcia przed i po :)



Raptor
A
Posty: 322
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Raptor »

Gerth pisze: .... Czekam na chwilę wolnego i wrzucę zdjęcia przed i po :)
To widzę ,że znalazłeś metodę, chciałem podpowiedzieć metodę z opalarką , ale do gołego plastiku , lecz trzeba zachowac dużą ostrożnośc bo można zrobić sobie kufer w ciapki, najlepiej popróbować np na spodzie kuferka , nawet zrobić sobie małą ryskę i zobaczyć jak się zamskuje, w linku troche opisana metoda
http://jadewblasku.pl/regeneracja-plastiki-opalarka
Ocena: 5.88235%


DL650 AK8

Gerth
A1
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:19

Re: Odnowienie kufra centralnego

Post autor: Gerth »

Ciekawa metoda lecz pewnie znając moje umiejętności kufer znacznie by zmienił swoje naturalne kształty :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Patenty i usprawnienia”