Zakup nowego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3105
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: staszek_s »

Wyłącz sobie automatyczne uzbrajanie, bo można czegoś na k dostać...
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Tags:

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2263
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Vorenus pisze:Ja też bym chętnie nie brał alarmu,
Ze względu na ubezpieczenie jednak wziąłem.
Gdy ja kupowałem małą Suzi pod koniec listopada nie było takiego wymogu (tylko zabezpieczenia fabryczne).
Pełny pakiet AC OC NW na rok, przy cenie motocykla 29'500 kosztował mnie ok. 1400 zł.(wzięto pod uwagę zniżki 60%, wiek i ilość lat posiadania prawka), więc póki co tragedii chyba nie ma ? :P

Pozdrowienia


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1819
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

Vorenus pisze:Ja też bym chętnie nie brał alarmu, rozładowuje akumulator i jak coś się spierniczy to może być przyczyną nieodpalenia motocykla daaaaleko od domu (odcięcie zapłonu). Ze względu na ubezpieczenie jednak wziąłem.

No właśnie mnie coś takiego spotkało we Włoszech... Prawdopodobnie alarm był przyczyną tego że mi kierunki świeciły non-stop jak awaryjne (jak włączałem awaryjne to mi świeciły światłem ciągłym) przez dwa dni...

Iżu pisze:Pełny pakiet AC OC NW na rok, przy cenie motocykla 29'500 kosztował mnie ok. 1400 zł.(wzięto pod uwagę zniżki 60%, wiek i ilość lat posiadania prawka), więc póki co tragedii chyba nie ma ?
Ja AC mam zrobione na motocykl + akcesoria. Też Allianz. Pełen pakiet coś koło 1950 przy sumie ubezpieczenia 44.500... Strach się bać co będzie teraz gdy stawki na ubezpieczenie wypieprzają w kosmos.....


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2263
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

QraC pisze: Ja AC mam zrobione na motocykl + akcesoria. Też Allianz. Pełen pakiet coś koło 1950 przy sumie ubezpieczenia 44.500... Strach się bać co będzie teraz gdy stawki na ubezpieczenie wypieprzają w kosmos.....
No to widzę że u mnie wyszło drożej.. :o
W przypadku zakupu w formie leasingu nie ma wyjścia i trzeba płacić pełny pakiet, można ewentualnie poszukać na własną rękę tańszego ubezpieczyciela, ale na to musi się zgodzić "finansujący".
Apro po leasingu operacyjnego, jeśli ktoś szuka możliwości taniego finansowania zakupu motocykla lub samochodu, to mogę podać na priv namiar na bardzo atrakcyjną Panią :P przedstawicielkę banku Santander Consumer, która oferuje sumę opłat na poziomie - 103.97 % ,oraz promocyjne ubezpieczenie GAP (rejon południowej Polski), wszystko szybko i sprawnie bez zbędnych formalności, tony papierów i straty czasu 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Vorenus
A1
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2016, 18:33

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Vorenus »

Też mam to ubezpieczenie w Allianz. Dziwne bo mi powiedzieli, że w przypadku gdy wartość moto przekracza bodajże 40.000 to potrzebny jest alarm. Uważam, że 2.000 zł za ubezpieczenie moto, to rewelacyjna cena. Zanim kupiłem dużego DLa bardzo poważnie rozważałem nową Afrykę. Tam ubezpieczenie wynosiło bodajże od 4500 do 7000 zł w zależności od towarzystwa.



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2123
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Najprawdopodobniej Allianz ma najniższe stawki jeśli chodzi o pakiety ubezpieczeniowe na motocykle. Mam znajomego agenta ubezpieczeniowego w PZU i też to potwierdza. Jak on mi policzył po znajomości to AC wyszło około 5600zł !!! :shock:


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1819
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

True. Jak mi policzyli pakiet w PZU gdzie ubezpieczam samochody to mi oczy w dulary się zamieniły i przekręciły kilkakrotnie.... 5 koła im wyszło przy max zniżkach :-)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Vorenus
A1
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2016, 18:33

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Vorenus »

Mam nadzieję, że te 2.000 to nie tylko na pierwszy rok jest ;)
Tak nawiasem mówiąc dobrze to świadczy o polskim Suzuki, które odpowiednio zadbało o swoich klientów. Podobnie ze szkoleniami, do motoszkoły Suzuki też sporo dopłacają.



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2263
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Vorenus pisze:Mam nadzieję, że te 2.000 to nie tylko na pierwszy rok jest ;)
Tak nawiasem mówiąc dobrze to świadczy o polskim Suzuki, które odpowiednio zadbało o swoich klientów. Podobnie ze szkoleniami, do motoszkoły Suzuki też sporo dopłacają.
Dla mnie to też był argument ZA, o moto-szkole Suzuki dowiedziałem się od Ciebie, napisz coś więcej ;)


Iżu

Awatar użytkownika
malybidon
A1
Posty: 21
Rejestracja: 05 paź 2016, 11:03
Lokalizacja: Budziszewice/Piotrków Tryb.

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: malybidon »

Vorenus pisze:Też mam to ubezpieczenie w Allianz. Dziwne bo mi powiedzieli, że w przypadku gdy wartość moto przekracza bodajże 40.000 to potrzebny jest alarm.
Mi tłumaczyli przy zakupie, że przy wartości do 40tyś są wymagane dwa zabezpieczenia (fabryczny immobilizer i blokada kierownicy) powyżej tej wartości zaś trzy zabezpieczenia. I tym trzecim jest np. alarm. Też mam Allianz i u mnie wartość była poniżej 40tyś więc nic nie musiałem dokładać.

A w kolejnym roku dość mocno spada wartość motocykla i ubezpieczenie automatycznie jest tańsze więc na pewno nie zapłacisz więcej ;)


Jawa 350 => V-Strom 650XT AL5

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1334
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: biblo »

Iżu pisze:
Vorenus pisze:Mam nadzieję, że te 2.000 to nie tylko na pierwszy rok jest ;)
Tak nawiasem mówiąc dobrze to świadczy o polskim Suzuki, które odpowiednio zadbało o swoich klientów. Podobnie ze szkoleniami, do motoszkoły Suzuki też sporo dopłacają.
Dla mnie to też był argument ZA, o moto-szkole Suzuki dowiedziałem się od Ciebie, napisz coś więcej ;)
http://www.suzuki-moto.pl/moto_szkola.html


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1334
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: biblo »

Ja od dwóch lat ubezpieczam moto w Compensie, bo Allianz dwa razy wystawił mnie do wiatru...

Za pakiet OC/AC/NNW/Assistance do swojego Tigera, wycenionego na 45 tys. zł, zapłaciłem 2350 zł. Pakiet "na bogato":
- zniesiona amortyzacja
- zniesiony udział własny
- wariant serwisowy
- stała Suma ubezpieczenia
- bezskładkowa Zielona Karta
- NNW na 50 tys. zł
- Assistance Standard


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1819
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

Czy nie zapłacisz więcej ? No nie wiem... teraz ceny ubezpieczeń dość wysoko latają...

niedawno ubezpieczałem jeden z samochodów (samo OC). Stawka w XII 2015 - 440 PLN, stawka w XII 2016 - 650 PLN ! I taniej nigdzie nie było.... :?


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1334
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: biblo »

Faktycznie do niedawna, z roku na rok spadała Suma Ubezpieczenia, a wysokość składki pozostawała na prawie niezmienionym poziomie - czyli de facto rosła. Natomiast teraz może okazać się, że mimo niższej wartości składka będzie wyższa....

P.S. Nie chcę tu otwierać puszki Pandory, ale sytuacja z system ubezpieczeń komunikacyjnych w naszym kraju (sposób likwidacji szkód, obrót używanymi częściami do napraw, rozbuchany zakres świadczeń, brak powiązania wysokości składki z dorobkiem punktowym kierowcy, dodatkowe podatki nałożone na TU, itd. i wynikające z tego straty TU, które chcą rekompensować podwyżkami składek) jest wg mnie kolejną aferą na miarę kredytów we frankach. I za chwilę okaże się, że nasze państwo po raz kolejny daje doopy...!


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
malybidon
A1
Posty: 21
Rejestracja: 05 paź 2016, 11:03
Lokalizacja: Budziszewice/Piotrków Tryb.

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: malybidon »

Sama stawka OC na motocykl nie jest wysoka i nawet podniesienie jej dwukrotnie nie podbije ceny pakietu AC+OC na motocykl w drugim roku gdy utrata wartości wg ubezpieczyciela jest na poziomie 25%.


Jawa 350 => V-Strom 650XT AL5

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1819
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

a to tylko samo OC tak w górę wystrzeliło?? Pytam poważnie bo okres ubezpieczeń się u mnie zaczyna na poważnie od lutego, dlatego do tej pory niezbyt się tym interesowałem...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1334
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: biblo »

OC rośnie drastycznie... A przy takiej okazji jest okazja ;) żeby też podnieść pozostałe ubezpieczenia... Procentowo w mniejszym zakresie, ale w przypadku AC kwotowy wzrost jest też odczuwalny.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1819
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

Czyli generalnie wartość ubezpieczanych dóbr z uwagi na wiek maleje... a ubezpieczenie rośnie.... kocham ten kraj... taki piękny...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
lawka
A1
Posty: 47
Rejestracja: 13 paź 2016, 18:18
Lokalizacja: Tychy

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: lawka »

Witajcie.
Wraca temat zakupu motocykla. Chodzi mi o leasing.
Czy osoby ktore kupowaly tak wlasnie motocykl moga sie wypowiedziec na temat swoich leasingodawcow?
Jestem na etapie szukania. Dostalem oferte z Santandera, impuls leasing, PKO Leasing i mLeasing.
Z tych dwoch ostatnich korzystalem osobiscie. mLeasing spoko, zadnych problemow. (aktualna oferta najdrozsza, co dziwne bo mam tez u nich konto i mialem leasing i liczylem na lepsza oferte, nie oferuja tez GAP na motocykle niestety)
PKO Leasing tez wiekszych problemow nie bylo narazie, ale maja duze oplaty. (aktualna oferta na srednim poziomie).
Najtaniej ma Santander, ale mnie troche zrazili przy kredycie na AGD i ponoc maja neimila obsluge telefoniczna.

z gory dzieki za jakiekolwiek informacje z pierwszej reki.

Tomek


KTM 1290 Super Adventure S
Buying accessory exhaust and using it with dB killer is like going to the whorehouse for a hug :D

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: merc »

Ja samochód miałem w Santander.
Zero problemów czyli polecam.
Ocena: 5.88235%


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”