Ogłoszenie duszpasterskie

Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.

Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych


*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo :)

Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5431
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Struna »

Ja tak używam Hammera ( za opinią bodaj @Old Donkey ).
Nie mam zastrzeżeń. Jedynie jak coś chce zmienić / dodać w trasie, to się za zatrzymam i wyklikam, bo w czasie jazdy, to raczej słabo. Kliknąć ok, czy coś to jeszcze spoko, ale wpisać nazwę, adres, czy coś takiego, to raczej nie ma szans.


DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: paciks »

Ja jako navi używam teraz Samsung Galaxy Note 3, wrzuciłem kartę sim od Play na kartę z pakietem odNowa. Starter za 5zł z 5zł do wykorzystania. Pakiet 1GB internetu również 5zł. Taryfa bez terminu ważności konta pod warunkiem wykonania płatnej czynności raz na miesiąc (sms chyba 30gr).
Wczoraj podczas 4 godzinnej przejażdżki gdzie głownie używałem Kurviger Pro oraz raz próbowałem google maps ( ale mi telefon nie ogarnął i zwiesił appkę ) to zużycie internetu jest bodajże 2.25MB :) więc ja Twoim miejscu bym kupował starter i wrzucał do fona, zawsze to jakiś zapas.


DL650 2012 -> BMW R1250GSA '22

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

A chyba masz rację. Żonie podam numer tego telefonu i jak będzie chciała, to się do mnie dodzwoni. A reszta nie musi mieć ze mną kontaktu. Zauważyłem, że ten telefon się grzeje, no ale odpaliłem mu teraz TT Go, Herewego i GPSTrackera, no i niestety nie mam na razie innego uchwytu jak tylko taki zwykły wodoodporny, szczelny.


Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: paciks »

Są również aplikacje, gdzie generujesz link z udostępnieniem swojej lokalizacji więc żona może dokładnie wiedzieć gdzie jesteś :)


DL650 2012 -> BMW R1250GSA '22

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

Nie no, chodziło mi o to, że swój codzienny tel zostawię w domu podczas wypadu na moto :)


Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Mikolaj »

Telefon telefonem... ale jak wygląda kwestia widoczności w pełnym słońcu? bo w "tanich" telefonach wyświetlacz nie jest za jasny... np miałem niby nawigację motocyklową navitele g550 i w słońcu to porażka... ale jak teraz używam nawigacji tomtom go na galaxy s8+ to w pełnym słońcu mam idealną widoczność...



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

Widoczność sprawdzę dopiero jak zamontuję jakiś normalny uchwyt.


Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Old Donkey »

kaloryferarz pisze:Nie no, chodziło mi o to, że swój codzienny tel zostawię w domu podczas wypadu na moto :)
wożę zawsze 2 telefony, hammer tylko jako navi a stary ajfon 4s w kieszenie do rozmów i zdjęć
gdyby któryś padł zawsze jest zapas



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Old Donkey »

kaloryferarz pisze:Widoczność sprawdzę dopiero jak zamontuję jakiś normalny uchwyt.
mam rama ale nie x gripa, uważam, że bardzo dobre rozwiązanie
ram jest systemem modułowym, kupujesz tą cześć która trzyma telefon plus ramię a potem na swoich innych motocyklach, jachtach, samochodach czy rowerach :) co tam masz ;) montujesz tylko uchwyt z kulką i możesz przenosić telefon



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

Zrobiłem kilkadziesiąt km i zamontowałem w starym uchwycie bez "obudowy" wodoodpornej. Telefon w ogóle się nie zagrzał. Temperatura na zewnętrzu ok 27-29 stopni. Może to ustrojstwo nabrać kształtu i użyteczności. Tylko niestety trzeba się utyrać jak we wszystkim, co nie działa "out of the box".


Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

Nagrałem filmik z obsługi tego oukitela w skórzanej rękawiczce. Nie mam pojęcia co to za rękawica. Jakaś noname. Nie mam pojęcia czy tak samo będzie w tekstylnej, niestety nie mam jak tego przetestować.



Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

A tutaj widoczność ekranu w pełnym słońcu i w cieniu. Na zdjęciach jakość nieco gorsza. W rzeczywistości widoczność jest moim zdaniem świetna.
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 14.05.27.png
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 14.05.19.png
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 14.05.09.png
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 14.05.01.png
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 14.04.52.png
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 14.04.43.png


Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: paciks »

kaloryferarz pisze:Nagrałem filmik z obsługi tego oukitela w skórzanej rękawiczce. Nie mam pojęcia co to za rękawica. Jakaś noname. Nie mam pojęcia czy tak samo będzie w tekstylnej, niestety nie mam jak tego przetestować.

Podobnie się zachowywał moj Samsung Note 3 gdy używałem rękawic Shima GT-1, coś łapało ale nie zawsze precyzyjnie ale mimo to podczas jazdy jakieś podstawowe operacje dało się wykonać.
Zawsze można rozważyć przymocowanie rysika gdzieś w okolicach telefonu :)


DL650 2012 -> BMW R1250GSA '22

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: motif »

włączyć głosowe rozkazy i już nie trzeba rękawiczek.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E+T
Posty: 3580
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: staszek_s »

I może jakąś matową folię by się dało nałożyć, bo strasznie odbija.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

Te odbicia są takie wyraźne z odległości kilku czy kilkunastu centymetrów - tak jak robiłem zdjęcia. Normalnej odległości, czyli tel zamontowany na kierownicy, odbicia w ogóle nie przeszkadzają. Ogólnie powiedziałbym, że widoczność bardzo dobra, wszystko czytelne i nie miałem żadnych problemów z jechaniem za nawigacją po mieście. Wszystkie skrzyżowania były czytelne. Niedługo będę robił etui na ten telefon do kierownicy. Mam w planach zrobić takie pro :) To pewnie i daszek zrobię choć szczerze mówiąc nie widzę takiej potrzeby. Dodam jeszcze, że jestem okularnikiem z całkowicie niesokolim wzrokiem. Jeżeli ja widzę wyraźnie, to większość ludzi będzie też widzieć wyraźnie. Dla porównania - miałem moto sprowadzane z USA (honda shadow) z milami dużymi cyframi na liczniku i małymi czerwonymi w kilomentrach. Tylko na postoju byłem w stanie odczytać wartości w kilometrach. Podczas jazdy zlewały mi się i były bardzo niewyraźne.


Komar 2350 -> Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 -> Kymco AK550 Premium

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 461
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Mati! »

Dedykowane urządzenia są drogie, dedykowane budżetowe do dupy. Telefon jest fajną alternatywą. Jak wytrzyma próbę czasu, to nic tylko brać.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Old Donkey »

jeżeli używasz telefonu jako navi możesz popatrzeć na apke
https://www.drivemodedashboard.com/

w sumie to tylko gadżet jakiś super hiper możliwości nie daje no ale jest cool ;)

możesz sobie ustawić swoją własną tablicę przyrządów pokładowych :lol: na fonie
moja jest taka
dashboard.png
można ustawić jako dobrze widoczny :) licznik prędkości, są różnice w stosunku do zegarów suzuki
speedo.png
Ocena: 5.88235%



paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: paciks »

Nie powiem bo filmik ukazujący ww. appke wraz z kontrolerem jest ciekawy:



DL650 2012 -> BMW R1250GSA '22

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E+T
Posty: 3611
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Lord »

Old Donkey pisze:jeżeli używasz telefonu jako navi możesz popatrzeć na apke
https://www.drivemodedashboard.com/

w sumie to tylko gadżet jakiś super hiper możliwości nie daje no ale jest cool ;)

możesz sobie ustawić swoją własną tablicę przyrządów pokładowych :lol: na fonie
moja jest taka
dashboard.png

można ustawić jako dobrze widoczny :) licznik prędkości, są różnice w stosunku do zegarów suzuki
speedo.png
A mnie zainteresowął ten skrót TET :) Nie widziałem wczesniej tej aplikacji juz pobieram :) I sprawdze czy sie nada :)

Edit. no dobra widze ze na razie rozwój w trakcie, ale przynajmniej jest w jednym miejscu wyswietlenie jak i pobranie pliku.


Voge 900 DSX / Husqvarna 901 Expedition

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”