Givi airflow

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1069
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Givi airflow

Post autor: skibol83 »

Witam
Jak cześć z was wie robiłem sobie sam dodatkowa owiewkę która defakto sprawdziła się wyśmienicie.

Przeglądałem olx w poszukiwaniu stelaża pod kufry boczne i znalazłem coś takiego: szyba airflow od givi
https://m.olx.pl/oferta/airflow-givi-sz ... xk74q.html

Powiedzcie mi jak ona rzeczywiscie sie spisuje? :roll: jest taka cudowna jak to opisują :? czy to poprostu zwykla dodatkowa szyba ktora mozna regulować, robi robote ale du....y nie urywa ;) :roll: jakie macie opinie i doświadczenia? :roll:
Tą co tu jest oferowana można zamontować do oryginalnej szyby poprzez uchwyty montażowe czy musi byc caly komplet? 2 szyby i uchwyty?
Pytam, bo chce zrobić swoja owiewkę z poliwęglanu a nie z pleksi jak ta wersje próbna ale nie mam pomysłu jak ja fajnie wyprofilować a co za tym idzie czy jest sens sie z tym bawic czynie iść po najniższej lini oporu i kupić gotowego kupic airflow-a... :?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4459
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Givi airflow

Post autor: lukas76 »

To jest deflektor do szyby, nie da się zamontować samej


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Lędziniok
A1
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:27
Lokalizacja: Lędziny

Re: Givi airflow

Post autor: Lędziniok »

Komplet kosztuje 420zl. I 20zl wysylka



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Givi airflow

Post autor: prebenny »

W roczniku 2016 650 spisywała się mega dobrze. Bardzo dobrze chroni od wiatru i nie powoduje zawirowań na kasku. Jedyną wadą jest to, że chroni od wiatru na tyle dobrze, że odbiera jakikolwiek przewiew kierownikowi ale to już kwestia indywidualna co kto lubi.

W KTMie 1190 miałem airflowa i od wiatru chroniła dobrze ale zawirowania na kasku były potężne - tylko nie była to raczej wina air flow, bo na oryginalnej szybie i oryginalnej + deflektor było jeszcze gorzej - także można to ładnie pod wadę KTMa podciągnąć.


null

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1069
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Givi airflow

Post autor: skibol83 »

lukas76 pisze:To jest deflektor do szyby, nie da się zamontować samej
Do oryginalnej szyby tego nie zaloze? W tej ofercie jest kompletny deflektor z uchwytami... :roll: :? Nie będzie pasował ani nie da sie zamontować? Musi być akcesoryjna szyba co jest dedykowana pod airflow-a? :| :|


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Givi airflow

Post autor: polokokt »

skibol83 pisze:Do oryginalnej szyby tego nie zaloze? W tej ofercie jest kompletny deflektor z uchwytami... :roll: :? Nie będzie pasował ani nie da sie zamontować? Musi być akcesoryjna szyba co jest dedykowana pod airflow-a? :| :|
Nie słyszałem ani nie czytałem nigdzie, żeby ktoś to próbował zamontować do seryjnej szyby "połówkę" Air-flow'a. Jak dasz radę wywiercić otwory w oryginalnej szybie żeby te mocowania przytwierdzić to pewnie założysz. Pytanie też jak to później będzie chodziło na tych prowadnicach góra-dół jeśli krzywizny szyb będą delikatnie się różniły.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1069
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Givi airflow

Post autor: skibol83 »

Dzieki @polokokt nie bylem pewien jak to dziala :oops: :roll: czyli żeby mieć oryginalnego airflow to trzeba zamowic caly komplet... szyba uchwyty i deflektor... :| wiec chyba zostane przy moim planie zrobienia sobie wlasnego deflektora 8-) :geek:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 537
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Givi airflow

Post autor: Colto »

Będzie niezła rzeźba.
Pewnie druga część AF uległa zniszczeniu i Czesław chce się pozbyć tego co zostało.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4459
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Givi airflow

Post autor: lukas76 »

Bez sensu rzeźba, dla mnie ta szyba była co najmniej średnia


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1069
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Givi airflow

Post autor: skibol83 »

Ciekaw jestem waszych opini.... czy warto wydac przeszlo 400 zl za cos co tak naprawde nie jest warte swojej ceny


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Givi airflow

Post autor: polokokt »

Jest chyba cały wątek (może nie jeden nawet) odnośnie AirFlow. Szyba ma wielu zwolenników ale też są głosy krytyki.
Niestety ocena szyby wynika z: oczekiwań, modelu motocykla (starsze DLe vs nowsze - wydaje mi się że nie w każdym modelu ta szyba "pracuje" tak samo), wzrostu i gabarytów jeźdzca, średnich prędkości z jakimi jeździmy i pewnie jeszcze kilku innych, co w efekcie daję diametralnie różne oceny tej samej szyby na takim samym modelu motocykla.
Mi poprawiła o tyle że do 120-130 (szybciej nie jezdze a zazwyczaj do 100) nie mam turbulencji na kasku. Wcześmiej od 80 miałem taki huk i telepanie kaskiem, że od 100 w górę to już się obraz rozmazywał. Wymieniłem szybę, lusterka i teraz struga powietrza jest równa. Nie telepie. Ale... nie jest też cisza jak makiem zasiał. Jest ciszej, ale jak ktoś się spodziewa śpiewu ptaków przydrożnych to nie... na dłuższe autostradowe przeloty nadal trzeba zarzucić zatyczki :) Ale ja to jestem z motocykli nieobudowanych/golasów, więc szum wiatru mi jako tako nie przeszkadza. Byle struga powietrza była równa. Na DLu z oryginalna szybą przy moich gabarytach było nie do wytrzymania przy jeździe dłużej niz 1h. Do tego stopnia struga powietrza z szyby idealnie trafiała w kask, że jak miałem na weekend wypożyczonego golasa MT-09 to tam było nieporównywalnie ciszej bez owiewek.
Musiałbyś dokładnie Ty spróbować się u kogoś z taką szybą przejechać. Innej metody nie ma niestety. Budżetowe rozwiązanie dające chyba podobny efekt (sądząc z komentarzy, nie ma niezadowolonych) daje deflektor a kosztuje połowę.
Ewentualnie zawsze możesz kupić, spróbować... jak Ci nie podpasuje to sprzedasz kilka PLN taniej. Na AirFlow raczej zawsze znajdzie się chętny prędzej czy później



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Givi airflow

Post autor: Old Donkey »

a co myślicie o taki rozwiązaniu ?
regulacja wysokości szyby
https://www.bruudtcnc.de/shop/product_i ... dels-.html




Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 273
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Givi airflow

Post autor: matt28 »

Ja z Givi bylem bardzo zadowolony.
Do 120 km/h nie czułem żadnych wibracji i podmuchów.
Jak dotychczas, ze wszystkich motorów które posiadałem, ten zestaw był najbardziej komfortowy.


Old, grumpy man na DL-u 800

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Givi airflow

Post autor: merc »

To już chyba lepszy będzie deflektor z regulacją.
https://allegro.pl/oferta/deflektor-reg ... 4291fbf951


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”