Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: haqqax »

Podzielę sie linkiem do filmiku:

Andriej Bieriesniewicz (nazwisko to transkrypcja z transkrypcji - mogę przekręcać) , motocyklista i podróżnik z Białorusi, dzieli się wynikami eksperymentu - samodzielnie wykonanymi kuferkami z polietylenowych kanistrów na benzynę, PVC i dodatków w postaci taśm, gum, sprzączek. Moim zdaniem super :-) Nie wygląda może super-super profesjonalnie, ale sam zrobił, moim zdaniem to 100 punktów do lansu :-)

W testach wyszło, że przy klejeniu zostawił miejsce przez które do zatopionego kuferka w 10 min dostała się woda, taki mały design flaw :-)

Uwaga, wszystkie wyjaśnienia po rosyjsku - jakby co mogę fragmencik przetłumaczyć, ale całość to trochę za dużo tekstu :-)

PS: Gdy powalił Afrikę, aż serce mni się krajało gdy uderzała lusterkiem o beton. Ja bym tak mojego motka nie rzucił :-)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: rcs1 »

Nie wiem jak to przy dłuższej eksploatacji się sprawuje, ale za kreatywność 10/10.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Suszny »

Świetna sprawa ! Lekkie, tanie, nie połamią się, a nawet jeśli to nie szkoda. Zwykłe kufry mają ten plus że da się je zamknąć, przypadkowa osoba nie otworzy kufra. Ale ogólnie bardzo mi się ten patent podoba


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2479
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Smerfciamajda »

Brawo za kreatywność i wykonanie.
Cieszą moje oczy takie wydumki, sam czasem coś dłubię.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy.

Chłop ma moto za 50k dukatów a dziaduje z kuframi.

Nie wierzę że przy glebie na końcu świata nie rozpieprzy się mu zawartość po całym asfalcie.

A wracajac do kreatywności to ciekawy może być bagaznik rozkaladny przypinany zamiast kufra do stelaży bocznych.

Taki bagażnik jak kiedyś w MZkach były.
Rozkładało sie podstawę i pasami można bylo torbę przypiąć. Sam bym coś takiego chciał tylko żeby można to było odpiąć od stelaża motocykla i powiesić kufry na zmianę.


Obrazek



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5226
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Struna »

Smerfciamajda pisze: Chłop ma moto za 50k dukatów a dziaduje z kuframi.
Pewnie, że można wywalić kilka kpln za "prawilne" kuferki, które przy takiej glebie jaką zaprezentował mogą się już więcej nie nadawać do użytku, a gość pewnie jeździ ( sądząc po wyposażeniu ) w miejsca gdzie lans jest na ostatnim miejscu, a na pierwszym jest funkcjonalność i łatwość ewentualnej naprawy.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2479
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Smerfciamajda »

Lans to jazda z kompletem alu na kawę i lody przy nadmorskim bulwarze.

Facet jeździ jak chce, nic mi do tego.

Dziwię sie tylko ze kombinuje jak by miał Dniepra a nie Afryke. A łatwość naprawy? Jak się przewróci poważnie to kufry będą najmniejszym problemem, a byle fikolki alu lepiej zniesie niż te kanistry. Druga sprawa to zabezpieczenie bagażu. Przy jego patencie to maloletni złodziej z nożem pozbawi go dobytku szybciej niz zdąży zejść z motocykla. Skoro tak dużo jeździ powinien to wiedzieć.

Ale nadal twierdzę że pomysł ciekawy i bardzo fajne wykonanie.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5226
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Struna »

Smerfciamajda pisze:byle fikolki alu lepiej zniesie niż te kanistry
no to byś się zdziwił ;)
Różna jest technologia wykonania i nie raz się zdarzało, że przy zwykłym paciaku alu po prostu pękło na spawie.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: haqqax »

Smerfciamajda pisze:Przy jego patencie to maloletni złodziej z nożem pozbawi go dobytku szybciej niz zdąży zejść z motocykla. Skoro tak dużo jeździ powinien to wiedzieć.
Wie, mówi o tym wyliczając wady i zalety rozwiazania. I kuferki aluminiowe jak widać też ma/miał. I sam mówi, że dopiero praktyka pokaże, czy ten patent się sprawdzi, na razie to eksperyment.

Mi się podoba, bo umiejętnośc zrobienia samemu - to wolność :-)

Ja uważam, ze ma braki w ubraniu - rękawiczki rowerowe, buty zwykłe, spodnie nie na moto itp. Już mu to inni bikerzy wytykali zresztą.
Ale lepiej tak, niż mieć pełen komplet i nie używać :-)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Woolkan »




Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2479
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Smerfciamajda »

Przecież on zgubił ten kufer, który odpadł od motocykla i jeszcze w coś przygrzmocił.
Nie dziwię się że sie rozpadł.



Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Woolkan »

Tak jest odpadł mu od motocykla. Zastanawiam się co by było gdyby docisnęłaby go masa motocykla przy wolnej jeździe...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Old Donkey »

givi outback po parkingówce
I rolled my bike over onto myself on a petrol forecourt
https://www.africatwinforum.com/threads ... iers.9258/

i ponoć ten system szybkiego mocowania staje się zawodny po czasie post 312
https://advrider.com/f/threads/givi-tre ... 76/page-16



Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Woolkan »

@Old Donkey dzięki . Sam mam kappa kve37 i po zakupie zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem bo nie mam systemu szybkiego montażu. Zobaczymy



scyzor_2007
A+B
Posty: 804
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: scyzor_2007 »

haqqax pisze:Podzielę sie linkiem do filmiku:

Andriej Bieriesniewicz (nazwisko to transkrypcja z transkrypcji - mogę przekręcać) , motocyklista i podróżnik z Białorusi, dzieli się wynikami eksperymentu - samodzielnie wykonanymi kuferkami z polietylenowych kanistrów na benzynę, PVC i dodatków w postaci taśm, gum, sprzączek. Moim zdaniem super :-) Nie wygląda może super-super profesjonalnie, ale sam zrobił, moim zdaniem to 100 punktów do lansu :-)

W testach wyszło, że przy klejeniu zostawił miejsce przez które do zatopionego kuferka w 10 min dostała się woda, taki mały design flaw :-)

Uwaga, wszystkie wyjaśnienia po rosyjsku - jakby co mogę fragmencik przetłumaczyć, ale całość to trochę za dużo tekstu :-)

PS: Gdy powalił Afrikę, aż serce mni się krajało gdy uderzała lusterkiem o beton. Ja bym tak mojego motka nie rzucił :-)
Miał pomysł na tanie sakwy ( kufry )



Liber
A1
Posty: 45
Rejestracja: 25 sty 2020, 15:55
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: Liber »

Fajny pomysł i wykonanie tyle tylko że można to wszystko zastąpić sakwami i po problemie .


DL 650 2020 ;)

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Samodzielnie wykonane kuferki (ciekawostka)

Post autor: kaloryferarz »

Pomysł świetny.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”