BMW R1250 GS Adventure

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1345
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: bojaco »

Ani się nie spuszczam, ani nie odwracam głowy jak widzę inny motocykl, to jest moje główne forum motocyklowe i z ludźmi stąd się spotykam. Tak więc bez przesady. Nie odbieram tego co napisałeś personalnie, jednak uważam, że nie należy generalizować. Charakter osoby nie determinuje motocykl. Jeden się będzie podniecał BMW, drugi Suzuki, trzeci Hondą, kolejny Yamahą i tak dalej, aż do wyczerpania marek. Kolejność przypadkowa. Weź chłopie pożycz na dłużej albo kup, pojeździł i wyrób własną miarodajną opinię bo jak dotąd to jest bicie piany. Każdemu motocyklowi dałoby się przypiąć jakąś łatkę. Guziczki? A to zapraszam na przykład do menu Triumpha…
Ocena: 29.41176%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Przemek
A1
Posty: 37
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

Przecież ja pisze ze to przyzwoity motocykl (nie będę dłużej jezdzil bo mi sie jeszcze spodoba ;-)) tylko to brandzlowanie się ze "no wiadomo ale GS najlepszy" "wreszcie w mniejszosci niemieckiej" etc trochę mi już czarę przelało ;-)


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4516
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Przemek pisze:
21 lut 2024, 13:58
Przecież ja pisze ze to przyzwoity motocykl (nie będę dłużej jezdzil bo mi sie jeszcze spodoba ;-)) tylko to brandzlowanie się ze "no wiadomo ale GS najlepszy" "wreszcie w mniejszosci niemieckiej" etc trochę mi już czarę przelało ;-)
Mniejszość niemiecka to ja wymyśliłem na tym forum, prawie wszyscy zrozumieli intencję 😉.
Ps. Macham wszystkim nawet skuterowcom. Nie wiem czybto najlepszy motocykl na świecie, nie jezdzilem wszystkimi. Dla mnie jak dotąd najwygodniejszy, bo ja stary zgred jestem 👍
Ocena: 11.76471%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

delirium
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

Przemek pisze:
21 lut 2024, 13:58
tylko to brandzlowanie się ze "no wiadomo ale GS najlepszy" "wreszcie w mniejszosci niemieckiej" etc trochę mi już czarę przelało ;-)
a kto napisał że najlepszy? chcociaż tak się składa że wiele rozwiazań BMW ma najlepsze akurat. Niemcy umieja pojazdy robić chyba najlepiej, czy to 4 czy 2 kołowe. Zeby były wygodne i przy okazji nie nudne jak to często u Japończyków. DL 650 miałem przez 16k km i myslałem że usne na nim z nudów,.. :lol: Nie bez powodu duzy GS jest najlepiej sprzedawanym motocyklem typu adv. Ja akurat nie kupie dużego GS z kilku powodów tehnicznych ale doceniam do BMW stworzyło.

p.s.
no niestety wiekszość krytykuje dużego GSa ponieważ na nim nie jeździła albo ponieważ ich nie stać na niego 8-)
Ocena: 5.88235%



Przemek
A1
Posty: 37
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

Niemiecka motoryzacja. Szczegolnie machloje z emisjami i blokowanie Japończyków na rynku EU. Nie rozsmieszaj mnie. Cudowny TSI VW. W ogóle taczka VW kazda. Opel. Na ja! Mercedes co go rdza zżera jeszcze w fabryce. Gdyby nie oszukiwali to japońce by ich nieźle zjedli. Kupisz mazdę 3 w turbo awd w eu? W stanach beż problemu. Bo możesz tylko w betach wybierać i im płacić. Co to za sluzalcza postawa wobec naszych cudownych zachodnich sąsiadów?


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1334
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: biblo »

Ojej, co my tu mamy?!? Ople, Mercedesy, Mazdy "w turbo" :shock:

Kolega Przemek ma chyba jakieś ukryte frustracje, które tu wylewa. Bo nic innego, wartościowego nie ma do przekazania :evil:

Nie ma co dyskutować z... (wiecie z kim), bo najpierw nas sprowadzi do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... Proponuję nie karmić trolla :roll:
Ocena: 11.76471%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

delirium
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

@Przemek - ok, to juz widzę z kim mamy do czynienia, szkoda czasu na dyskusje....



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1345
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: bojaco »

Kolego @Przemek, tak się składa że już dawno chciałem kupić Dacię Duster, nową. Poważnie. Ale w konfiguracji benzyna, 4x4 i w automacie. Nie kupiłem. Bo w UE takich nie sprzedają. Ale sprzedają w Rosji, z 2 litrową benzyną, na dodatek ze znaczkiem Renault… No i co Ty na takie dictum? Powtarzam, nie można generalizować. Wielu ma coś za uszami, niewinnych chyba prawie brak. Ja podziwiam każdy kraj, który ma własny przemysł samochodowy jako producent, a nie monter, gdyż to świadczy o jego potencjale naukowym i ekonomicznym. A z tymi japońskimi samochodami bym już nie przesadzał, bo ich legendarna solidność staje się powoli właśnie legendarna. Świat się mocno zmienił za mojego życia, w wielu aspektach. I niestety, nie wygląda to najlepiej.
Ocena: 11.76471%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4516
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Kolega Przemek z gnijacymi mercedesami został chyba w latach 90 w pierwszym okularniku albo na początku 2000 w klasie c. Teraz nie widziałem aby nowe mercedesy gnily, za to widzialemni i to dość często ze mają przebiegi ok 1 mln km, ta twoja mazda miała by wymienione juz 5 silników, do tego pewnie by sie rozsypała z rdzy, akurat najbardziej gnijace auta z japończyków żeś wymienił. Miej swoje zdanie i uważaj że to propaganda o niemieckiej motoryzacji. Ja nie ulegam takim manipulacją, jak mi cos nie smakuje to nie jem chociaż nie wiem jakby to zachwalano.
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4516
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Służalcza postawa, jprd, synek nasz przemysł jest powiązany z niemiecką gospodarką w tak ogromny stopniu że jak w Niemczech spada sprzedaż samochodów to Polacy mają pelno w gaciach. Narobiła ta pisowska propaganda spustoszenia we łbach jprd
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: prebenny »

Przemek pisze:
21 lut 2024, 15:37
Gdyby nie oszukiwali to japońce by ich nieźle zjedli. Kupisz mazdę 3 w turbo awd w eu? W stanach beż problemu. Bo możesz tylko w betach wybierać i im płacić. Co to za sluzalcza postawa wobec naszych cudownych zachodnich sąsiadów?
1. W UE mają wyśrubowane normy spalin. Czy nam się to podoba czy nie jakoś owe VW, BMW czy inne Ople potrafiły zrobić silniki, które przynajmniej w teorii te normy spełniają. Japońcom poza Toyotą się nie chce. No dobra, może jeszcze Mazdą ale Mazdy akurat nie lubię, bo oni zawsze robią wszystko na opak co może i jest fajne ale potem niepraktyczne.

2. Lukas już ładnie skomentował - nasze przemysły są ze sobą połączone. Takie BMW czy Opla mogą składać na komponentach produkowanych w Polsce. A czy to 'służalcza' postawa? hmm... Skoro nie mamy 'swojej' marki samochodów to chyba lepsza fabryka komponentów dla Opla czy BMW niż nic. Przynajmniej jest praca dla ludzi. A zanim ktoś poruszy temat Izery... Pls. Nawet PIS chciał żeby to było gówno robione na chińskich komponentach a nie naszych.


null

Przemek
A1
Posty: 37
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

No ładnie te normy w USA spełniały silniki VW. Słyszeli o tym? Pewnie nie.
Znajomemu się CLA dosłownie rozpadł a serwis się procesuje zamiast zwrócić kase. Chcieli latać z innych.
Widzę że podniesienie ręki na jedynie właściwą ubertchnik brandzlatorow coniektorych zabolało :-)
Ja ja naturlich. Bez Niemców nas nie ma. Muszę chyba GSy kupować żeby im PKB nie spadło bo już po nas.


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2487
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Smerfciamajda »

Jeden lubi ogórki a inny ogrodnika córki…

Hehe już się zaczyna jazda.

Niestety ale większość się zgadza - jesteśmy może nie tylko uzależnieni co zależni od gospodarki Niemieckiej a oni od naszej, a na pewno w motoryzacji. Tego nie zmienimy i jak ktoś tego nie widzi to jest ślepy i tyle.
Dwa- Niemcy potrafią w motoryzację bardzo dobrze, co udowodnili właśnie aferą VW. Są cwani, mają technologię i umiejętności.
Niemcom zagraża Toyota, tylko Toyota a nie cała Japonia.
Mazda, Nissan czy co tam jeszcze mają to gracze już niszowi. BTW Mazdy też gniją a wcześniejsze z przed kilku lat to gniły bardziej niż okular wspomniany powyżej.
Koreańskie marki technologicznie gonią ale nadal nie sprzedają tyle ile Niemcy.
Chińczycy mają szansę ale tylko w klasach tanich samochodzików. Klasę premium sami wolą niemiecka a VW sprzedaje w Chinach krocie. Czy się to komuś podoba czy nie.
Amerykanie robią jakościowe badziewie owiane mitem musclecarow. Gdyby nie Ford Europa czy Opel to takie GM dawno by umarło. Typy z za oceanu nie potrafią dobrze swojego życia poskładać a chcemy od niech samochodów. To się skończyło już dawno.

Jak się komuś niemiec nie podoba to niech jeździ Francuzem albo Rumunem albo Japończykiem.
Ale gadanie bzdur ze niemiecka motoryzacja jest gówno warta to ignorancja i hipokryzja w jednym.

Czesi na ten przykład nie wchodzą na Polskie fora w tematy jak ten tutaj, bo umarli by ze śmiechu.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4516
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Przemek pisze:
21 lut 2024, 17:01
No ładnie te normy w USA spełniały silniki VW. Słyszeli o tym? Pewnie nie.
Znajomemu się CLA dosłownie rozpadł a serwis się procesuje zamiast zwrócić kase. Chcieli latać z innych.
Widzę że podniesienie ręki na jedynie właściwą ubertchnik brandzlatorow coniektorych zabolało :-)
Ja ja naturlich. Bez Niemców nas nie ma. Muszę chyba GSy kupować żeby im PKB nie spadło bo już po nas.
Przekonałeś nas, będziemy się brandzlowac dalej. Pozwól nam żyć w tej bańce. Noch ist Polen nicht verloren
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Przemek
A1
Posty: 37
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

Tu nie chodzi o pokonywanie ukrytej opcji niemieckiej (jakoś tak temat oddryfowal). GS to spoko mtór. Ale strategia biznesowa taka sama jak appla. Tu musi być cena, elitarność. Gdyby ajfon kosztował tyle co konkurencja szybko pewnie by zniknął z rynku. Czy to dobry telefon? Tak. Ale tu chodzi o poczucie tej elitarności i jak niektórzy już kupią to się potem wożą strasznie więc tylko nieśmiało daje znać żeby niektórzy rozważyli zejście na ziemię. Z resztą w sumie macie rację nie trolluje już bo to nic nie zmieni przecież.


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4516
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Srajsung kosztuje drożej, po 4 latach nie masz wsparcia, po 2 latach działa jak gówno, zapchany system. Srajfon chodzi super, wsparcie lata nawet 8 10 lat.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2487
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Smerfciamajda »

Tu się z Tobą zgadzam.
GS jest bardzo dobrym produktem ale marketing idzie w stronę taka jak Apple czy Tesla. Produkt elitarny który musisz mieć bo nie istniejesz. Musisz mieć najnowszy i najbardziej wypasiony. Co rok nowy najlepiej.

Natomiast to jest nadal bardzo dobry produkt który wcale nie musi byś nowy.
Jak ktoś ma rozsądku trochę to kupi z drugiej ręki albo poczeka na promocję.
Jak ktoś ma kasę to bierze jak leci a lanserzy będą żreć fasolę 15 lat z rzędu byle mieć na złotych felgach i jeździć z Piaseczna na Domaniewską w pełnym rynsztunku jak na wyprawę do Mongolii.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1345
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: bojaco »

Nie jestem fanem niemieckiej motoryzacji. W sumie chyba nie mam żadnej ulubionej marki. Ale nie mogę powiedzieć, jakieś tam doświadczenia z różnymi samochodami i motoryzacją, posiadam. Jakoś tak wyszło, że w życiorysie mam ukończoną szkolę samochodową przy Ś.P. bielskim FSM. Pracowałem w przeszłości na linii FSM przy Fiatach 126p, Cinquecento. Miałem okazję być w fabryce Audi, na linii produkcyjnej modelu A3. Kolego,w tej branży dzielą nas lata świetlne. Wtedy to już była przepaść, a teraz to już raczej inne galaktyki, czy to się nam podoba, czy nie. Nie dyskredytuję rodzimych manufaktur, które realizują niekiedy fajne projekty.Ale masowa produkcja nowoczesnego samochodu to wyzwanie, któremu, niestety nie jesteśmy w stanie podołać z wielu powodów. A do tych "niefajnych" Niemców posyłamy blisko 30% ogółu rocznego eksportu. No i jak Twoim zdaniem, wyglądalibyśmy, gdyby to oni się na nas nagle obrazili i przestali kupować nasze towary?
Ocena: 5.88235%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Przemek
A1
Posty: 37
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

Samsung chcialby być tam gdzie apple więc trzymają cenę flagowca ale raczej tam nie zawitają.
Co do technologii to niemiaszki oczywiście robią fajne rzeczy ale przycinają na czym popadnie i wciskaja szajs jak tylko się da. Nie ma tam tzw honoru munduru oficera obozowego. Ściemniali z emisjami, blokują dostęp do rynków eu, sprzedają szajs (TSI).
Polski jako kontrprzykład nie dawałem bo jesteśmy nieklasyfikowani. Tego kraju w sumie nie ma ale to nie ten temat ;-)
Co do GS to motocykl kompletny a ja lubię poubierać sprzeta i vstromy są do tego idealne.


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3773
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: crimson »

lukas76 pisze:
21 lut 2024, 18:13
Srajsung kosztuje drożej, po 4 latach nie masz wsparcia, po 2 latach działa jak gówno, zapchany system. Srajfon chodzi super, wsparcie lata nawet 8 10 lat.
image_2024-02-21_190900689.png
image_2024-02-21_190900689.png (403.28 KiB) Przejrzano 282 razy
Ocena: 5.88235%


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”